Doğal Deodorant (Roll-on)

Selvans ailesinin yeni ürünü doğal deodorant.

Günlük yaşantımızda en çok kullanılan ürünlerin başında gelen kişisel bakım ürünlerden olan deodorantlar başı çekiyor. Marketlerde satılan deodorantların içerisinde bulunan kimyasal maddeler ve özellike alüminyum içermeleri sağlığımız için büyük risk oluşturmaktadır.

Yapılan araştırmalar neticesinde alüminyum içeren deodorantların alzaimer gibi hastalıkların başlıca sebeplerinden biri olarak gösterilmektedir. Vücudumuza sürdüğümüz her türlü maddenin belli bir oranı ten gözüneklerimiz tarafından emilerek vücudumuza geçtiği bilinmektedir. Alüminyum içerek bu tür ürünlerdeki alüminyumlar da beyinde biriktiği zaman alzaimer gibi rahatsızlıklar yarattığı söylenmektedir. Ayrıca yine zararlı kimyasallar vücudumuzda birikerek çeşitli deri hastalıkları da yaratmaktadır.

Selvans olarak ürettiğimiz doğal deodorantların içerisinde hiçbir şekilde zararlı kimyasallar içermemektedir. Tamamen yenilebilir olan, mısır nişastası, balmumu, hindistan cevizi, shea yağı, lavanta yağı ve ingiliz karbonatı gibi doğal ürünlerle yapmaktayız.

Balmumu kullanmak istemiyorsanız vegan deodorant olan balmumsuz ürün tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Sipariş